Tekken 8 Eddy Gordo Capoeira

Sıradaki içerik:

Tekken 8 Eddy Gordo Capoeira

sv

Dünya’ya Capoeira’yı tanıtan film. Güçlülerin Dünyası “Only The Strong“ “Only the Strong”(Güçlülerin Dünyası), eski bir özel kuvvetler askeri olan Louis Stevens’ın hikayesini anlatan bir aksiyon ve dövüş filmidir.

Stevens(Merk Dacascos), zorlu bir göreve atanmasının ardından Brezilya’daki Rio de Janeiro’daki kötü bir mahalledeki gençlerle ilgilenmeye karar verir. Burada, gençlere disiplin kazandırmak ve kötü alışkanlıklarından kurtarmak amacıyla capoeira adlı Brezilya dövüş sanatını öğretmeye karar verir. Capoeira, dans ve dövüşün harmanlandığı bir Brezilya kültürüdür.

Stevens, bu öğrencilere capoeira’yı öğreterek onların hayatlarını değiştirmeye çalışır. Ancak, mahalledeki uyuşturucu lordları ve çeteler, bu gençleri kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya çalışır. Stevens, hem gençlere capoeira’yı öğretmeye devam ederken hem de mahalledeki suç örgütleriyle mücadele etmeye kararlıdır.

1990’lı yıllarda Türkiye’de özel bir kanalda gösterime giren film, birçok kişiyi etkilemiş ve halen bu filmden etkilenmiş ve Capoeira sporunu bu sayede tanıyan büyük bir kitle vardır.

Oyuncular: Mark Dacascos – Louis Stevens Stacey Travis – Dianna Geoffrey Lewis – Kerrigan Paco Christian Prieto – Silverio Todd Susman – Inspektör Kym Mestre Amen Santo Yönetmen: Sheldon Lettich

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.