Mestre Besouro Mangangá

Sıradaki içerik:

Mestre Besouro Mangangá

sv

Mestre Camisa

53 okunma — 13 Şubat 2024 21:32
Mestre Camisa

Mestre Camisa

1956 yılında Bahia’nın Jacobina şehrinde beş Capoeirista kardeşin arasında doğan José Tadeu Cardoso (Mestre Camisa), 60’lı yıllarda büyük abisi Camisa Roxa ile Capoeira eğitimine başladı. Daha sonra Salvador’a taşındı ve Lapinha mahallesinde yaşamaya başladı, burada Mestres Waldemar, Traira gibi ustaların sokak rodalarında Capoeira pratiği yapmaya devam etti. Daha sonra Mestre Bimba‘nın akademisine katılarak eğitimine devam etti.

Kardeşi Camisa Roxa ile birlikte Brezilya’nın çeşitli bölgelerinde Capoeira gösterileri yaparak ülke genelinde seyahat etti. 1972 yılında, 16 yaşındayken, Rio’da yaşamaya karar verdi ve Rio’daki akademilerde ders vermeye başladı. Rio de Janeiro’da, Camisa, Capoeira ile ilgili araştırmalara girişti ve Mestre Bimba’nın kavramlarını takip ederek kendi eğitim metodunu geliştirdi.

1988 yılında, Mestre Camisa Abadá-Capoeira grubunu kurdu. Şu anda, bu okul Brezilya’nın tüm eyaletlerinde ve 53’ten fazla ülkede bulunmaktadır ve 50000’den fazla Capoeirista’ya sahiptir.

Mestre Camisa, Capoeira’nın profesyonel tarafına odaklandı, ilk işinden bugüne kadar. En çok sevdiği şeyi yaparak yaşıyor: Capoeira öğretmek. Mestre Camisa aynı zamanda dezavantajlı toplumlardaki yoksulluk ve acı koşullarını iyileştirmeyi amaçlayan sosyal proje geliştirme çalışmalarında da yer almaktadır.

Derneği, kamu ve özel okullarda, üniversitelerde, kulüplerde, akademilerde, sitelerde ve dezavantajlı bölgelerde çalışan profesyonelleri içerir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.