Güçlülerin Dünyası “Only The Strong“

Sıradaki içerik:

Güçlülerin Dünyası “Only The Strong“

sv

Mestre Noronha

36 okunma — 23 Ocak 2024 11:04
Mestre-Noronha

Daniel Coutinho 1909 yılında Salvador de Bahia’da, “Sapateiros” bölgesinin alt kesiminde doğdu ve Capoeira eğitimine 8 yaşında Cândido da Costa (Cândido Pequeno) ile başladı. Livinho, Totonho de Maré, Amorzinho, Aberrê, Percílio, Geraldo Chapeleiro, Juvenal Engraxate, Geraldo Pé de Abelha, Zehí, Feliciano Bigode de Seda, Bom Nome, Henrique Cara Queimada, Onça Preta, Cimento, Argemiro Grande, Olho de Pombo, Antônio Galindeu, Antônio Boca de Porco, Cândido Pequeno (Argolinha de Ouro), Lúcio Pequeno ve Paquete do Cabula ile ilişkilendi.

O, Bahia eyaletindeki “Capoeira Angola’nın İlk Merkezi”ni, Ladeira da Pedra, Gengibirra, Liberdade bölgesinde kurdu. Antonio Liberac’ın belirttiğine göre, Mestre Noronha ve Mestre Livino, “Conceição da Praia Capoeira Angola Merkezi”ni yönettiler.

Bu merkezin renkleri Brezilya bayrağının renkleri olan yeşil ve sarıydı ve bu renkler, öğrenciler tarafından giyilen kıyafetlerde sembolize ediliyordu. Çeşitli Capoeira gösterileri gerçekleştirdiler.

1977 yılında vefat etti ve Frede Abreu tarafından derlenen bazı el yazmalarını bıraktı. Bu el yazmaları “Capoeira Ulusal Programı” tarafından yayınlanan “Capoeira Angola’nın ABC’si” adını taşıyordu.

“Onu yüksek sosyal sınıflara öğretebilmek için Capoeira iyi beslenmelidir. Cesur olmalı ve geçmişini geride bırakmalı, dostluğun temelini kazanmalıyız; işte yapmamız gereken budur.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.