Berimbau Nedir?

Sıradaki içerik:

Berimbau Nedir?

sv

Capoeira Camara Türkiye

108 okunma — 30 Kasım 2023 17:23
Capoeira Camara Türkiye

Capoeira Camará, 2005 yılında Mestre Bola (Marinaldo Da Silva) tarafından kuruldu. Grubun adı, “Yoldaş” & “Dost” anlamına gelen Portekizce “Camará” kelimesinden gelmektedir.

Mestre Bola, bu adı, Capoeira’nın önemli bir yönünü göstermek için seçti. Okul, Capoeira’nın Çağdaş tarzı içinde yer almaktadır.

Bu Capoeira dalı, öğrencilere geleneksel ve çağdaş Capoeira’nın çeşitli unsurlarını pratiğe koyma imkanı tanır. Öğretilen iki ana nokta Regional (daha modern bir oyun türü) ve Angola (daha geleneksel bir Capoeira oyunudur).

Capoeira Camará’nın başlıca Kanada, Bermuda, Hong Kong, İrlanda, Japonya, Malezya, Rusya, Tayvan, Ukrayna, Barbados ve Trinidad, Tobago ve Türkiye’de profesyonel eğitim veren okulları bulunmaktadır.

Mestre Bola, deneyimli ve özverili öğretmenleri seçer. Bu eğitmenler Mestre’nin yetkileri ile bulundukları ülkelerde eğitimlerine devam etmektedir.

Capoeira Camara Türkiye temsilciliğinin merkezi Mersin’dir. Capoeira hayatına 2000’li yıllarda başlayan Mehmet Can (Graduado Bolo) ilk profesyonel Capoeira eğitimini aldığı Mestre Bola ile tanışması 2003 yılında olmuştur.

Birçok festival, eğitim ve organizasyon sürecinden sonra 2020 yılında Mestre Bola ile çalışma hayatına devam etme kararı alarak Capoeira Camara Türkiye temsilcisi olarak eğitimlerine devam etmektedir.

Sadece Mersin’de yüzlerce gösteri ve onlarca Festival ve etkinliklerde yer alan Capoeira Camara Türkiye ekibi Mersin merkezde çalışmalarına devam etmektedir.

Capoeira Camara’nın Mersin merkez, Tarsus, Şanlıurfa ve Ankara’da temsilcilikleri bulunmaktadır.

Web Site : www.capoeiramersin.com.tr

Türkiye Temsilcisi & Eğitmen : Mehmet Can

Telefon : 0507 926 69 51

 

Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.