8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Capoeira Camará Türkiye Ekibi, Farkındalık Oluşturdu!

Sıradaki içerik:

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Capoeira Camará Türkiye Ekibi, Farkındalık Oluşturdu!

sv

“Dünya Su Günü’nde Capoeira Rüzgarı” Mersin Marina ve Forum AVM’de Unutulmaz Anlar

82 okunma — 22 Mart 2022 15:51
Meski Dünya Su Günü Capoeira Etkinlikleri
Meski Dünya Su Günü Capoeira Etkinlikleri

Meski Dünya Su Günü Capoeira Etkinlikleri

Başlık: Mersin’de Dünya Su Günü Coşkusu: Capoeira Gösterisi ve Bilinçlendirici Workshop

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Su Günü’nü özel etkinliklerle kutladı. Mersin Marina ve Forum AVM işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, suyun kıymeti Capoeira Camara Türkiye tarafından unutulmaz bir gösteri ve bilinçlendirici bir workshop ile vurgulandı.

Mersin Marina’da Capoeira ile Su Bilinci:

22 Mart’ta Mersin Marina’da gerçekleştirilen etkinlikler, sabah saatlerinde başladı. Capoeira Camara Türkiye Temsilcisi Mehmet Can liderliğindeki workshop, katılımcılara hem Capoeira’nın inceliklerini öğretti hem de suyun önemine dikkat çekti. İnteraktif bir atmosferde gerçekleşen workshop, katılımcıların su tasarrufu ve sürdürülebilir su kullanımı konularında bilinçlenmelerini sağladı.

Forum AVM’de Capoeira Rüzgarı:

Workshop’un ardından etkinlik, Forum AVM’de devam etti. Capoeira Camara Türkiye ekibi, renkli kostümleri ve akrobatik hareketleriyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Sadece bir dövüş sanatı olmanın ötesinde bir kültürü temsil eden Capoeira, suyun hayati önemini vurgulayan özel performanslarla zenginleşti.

MESKİ Genel Müdürü’nün Açıklamaları:

Etkinlik öncesinde konuşan MESKİ Genel Müdürü, “Dünya Su Günü, su kaynaklarının önemini anlamak ve sürdürülebilir su yönetimi için farkındalık oluşturmak adına önemli bir gün. Bu yıl Capoeira Camara Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle, suyun değerini sanat aracılığıyla vurgulamak istedik. Hem eğlendik, hem öğrendik ve umuyoruz ki katılımcılarımız da su konusundaki bilinçlerini artırdılar” dedi.

Katılımcıların Deneyimleri:

Etkinliğe katılan bir Mersinli, “Capoeira’nın suyla birleşmesi harika bir fikir. Öğrendiklerimizi su tasarrufu ve temiz suya erişim konularında kullanabileceğimizi düşünüyorum” diye belirtti. Diğer bir katılımcı ise, “Capoeira gösterisi çok etkileyiciydi. Sanat ve su bilinci bir araya gelince ortaya gerçekten güzel bir etkinlik çıkmış” şeklinde düşüncelerini paylaştı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü, Dünya Su Günü’nü sanat ve bilinçlendirme etkinlikleriyle kutlayarak, su konusundaki farkındalığı artırmaya devam ediyor. Katılımcılar, hem eğlenceli bir gün geçirdiler hem de suyun değerini bir kez daha anlama fırsatı buldular.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.